Heklet gryteklut (4 stk)
Garnpakken inneholder garn og oppskrift til 4 stk heklede kluter.
Oppskriften inneholder også beskrivelse til rillestrikkede kluter, men det er ulik garnmengde for de to variantene.
Ønsker du isteden garnpakke til strikkede kluter så finner du det her: Strikket gryteklut (2 stk)
Grytekluter i Tjukk Bomull er to enkle, kvadratiske design i én og samme oppskrift hvor én strikkes og én hekles. Begge varianter lages uten kompliserte teknikker, og sluttresultatet er både funksjonelt og estetisk. Tjukk Bomull består av Pima bomull, en av verdens fineste bomullsfibre. Garnet er mykt, tåler maskinvask og holder seg pent i bruk. Gryteklutene er enkle å lage og passer perfekt for nybegynnere, det være seg strikking eller hekling. Dette er også den ideelle vertinnegave, julegave eller innflytningsgave.
Heklet versjon: Hekles frem og tilbake med to tråder. Resultatet er en visuelt lekker struktur og en tykkelse som passer perfekt til formålet.
Strikket versjon: Klutene strikkes frem og tilbake med fire tråder Tjukk Bomull. Dette gir en tett, slitesterk og myk tekstur som føles god i hånden og holder formen over tid. Et tips er å bruke både starten og enden på nøstene. På denne måten kan du bruke tre nøster i stedet for fire.
Vanskelighetsgrad: 1 av 5
Design: Rauma Garn
Ønsker du å legge til nøster eller bytte garnalternativ? Da finner du relaterte produkter nedenfor eller i hovedmenyen
På lager






